Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Cenu Ď si v Jihlavě převzali Dana Gurková a David Chlupáček

/
/
/
479 ZobrazeníV Jihlavě udělovali významné ocenění – Cenu Ď. Určena je mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělání a morálních hodnot v České republice.

Cenu Ď v Kraji Vysočina 2022 získala Dana Gurková za symbolickou adopci zvířat v Zoologické zahradě Jihlava. Projekt podporuje nepřetržitě od roku 2013. Za devět let přispěla částkou sto tisíc korun a podpořila tak chov hrošíků liberijských. „Ceníme si u ní zvláště toho, že pomáhá zcela nezištně. Nežádá žádné ocenění ani výhody. Právě dlouhodobá aktivní účast v tomto projektu má hluboký smysl, a to nejen díky finanční pomoci, ale zároveň vztahu, který vzniká mezi zoologickou zahradou a každým, kdo ji takovýmto způsobem podporuje. V konečném důsledku je tento vztah přínosem celospolečenského rozměru,“ vysvětlil nominaci ředitel zoo Jan Vašák.

Pomoc uprchlíkům

Město Jihlava jako hostitel Ceny Ď mělo navíc privilegium udělit ocenění i podle své nominace. Cenu Ď v Jihlavě 2022 si tak převzal David Chlupáček, který na rozdělený pracovní úvazek působí ve funkci ředitele Střediska křesťanské pomoci Naděje pro život Jihlava

Hlavní činností obou středisek je poskytování sociálních služeb. Provozují azylový dům pro muže, ženy a rodiny s dětmi nebo noclehárnu na zimní sezónu. Zabezpečují i terénní programy pro osoby bez přístřeší. „David Chlupáček nám pomáhal také při mimořádných událostech. Například při zajišťování ubytování pro ukrajinské uprchlíky nebo pro lidi bez domova, kteří museli být v době covidu v karanténě či izolaci,“ vysvětlil jeden z důvodů ocenění náměstek primátorky Petr Ryška. 

Úvodní foto: Středisko křesťanské pomoci v Jihlavě, kde je od roku 2013 ředitelem David Chlupáček pořídilo na konci roku 2019 pro lidi bez domova speciální iglú, které je chrání v zimě před umrznutím.

  • Facebook
  • Twitter