Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Canisterapie a muzikoterapie ve stacionáři v Golčově Jeníkově

/
/
/
280 ZobrazeníV denním stacionáři v Golčově Jeníkově mají zájemci možnost zapojit se jednou měsíčně do canisterapie. Jedná se o druh terapie, při které se využívá kontaktu se psem pro zlepšení psychického a fyzického stavu člověka. V rámci služby se mohou zapojit také do muzikoterapie.

Hudba je přirozenou součástí našeho života. Muzikoterapie působí mimo jiné na větší propojení s vlastním tělem, zlepšení pozornosti a koncentrace, lepší koordinaci pohybu, a také působí proti stresu. A další z terapií, kterou má stacionář v nabídce je arteterapie. Jedná se o psychoterapeutickou práci s využitím výtvarné tvorby klienta jako prostředku k sebepoznání a cesty psychického posunu a rozvoje.

Cílovou skupinou Denního stacionáři a denních aktivitách v Golčově Jeníkově jsou lidé s mentálním a kombinovaným postižením. Kapacita na denním stacionáři je dvanáct klientů v jeden okamžik, na denních aktivitách čtyři klienti v jeden okamžik. Pro zájemce z veřejnosti a chráněných bydlení je určena služba denní stacionář, a pro zájemce z pobytové služby Domov pro osoby se zdravotním postižením Domova Háj, p. o., jsou v rámci služby zajištěny denní aktivity.

Domov Háj, p. o., poskytuje pobytové a ambulantní sociální služby v lokalitách Světlá nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou, Golčův Jeníkov, Chotěboř a Havlíčkův Brod.

  • Facebook
  • Twitter