Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Brodští Hroši si vyšlápli na favorita extraligy

/
/
/
531 ZobrazeníDalšími zápasy pokračovala nejvyšší softbalová soutěž a havlíčkobrodští Hroši si vedli velmi dobře. V sobotu 11. června si nejdříve poradili i po druhé s Kunovicemi a v neděli 12. června překvapili v Chomutově výhrou nad jedním z adeptů na letošní titul. Hrdinou víkendu se stal Jan Cabalka, který svými homeruny zajistil Hrochům obě víkendové výhry.

Hroši Havlíčkův Brod – Snails Kunovice 3:2
Úvodní zápas se hrál před čtrnácti dny v přímém přenosu České televize a druhý se tak dohrával až nyní v Hippos aréně. Domácí Hroši během zápasu promarnili neuvěřitelné množství příležitostí ke skórování a málem je to stálo výhru. „Na úvodní bod hostů ještě v první směně odpověděl Jan Cabalka, který dlouhým odpalem poslal pro vyrovnávací bod kapitána Hrochů Jana Hospodku. V šesté směně šly Kunovice opět do jednobodového vedení a Hroši se v posledním sedmém útoku dostali do kritické situace. Za stavu 1:2 a při dvou autech ale opět odpálil Jan Cabalka a tentokrát až za bariéru. Dvoubodovým homerunem otočil skóre a ukončil zápas. Celé utkání odházel velmi dobře Argentinec Matyas Echevers Larraburu,“ hodnotil zápas trenér Dušan Šnelly.

Hroši Havlíčkův Brod – Beavers Chomutov 4:1 a 0:6
V neděli na severu Čech neměli Hroši co ztratit a nakonec si připsali proti druhému celku tabulky nečekanou výhru. „Zápas zahájili skvěle, když Jan Cabalka pokračoval tam, kde v sobotu skončil. Dvoubodovým homerunem poslal tým do vedení hned v první směně. Navíc bratrské duo Kučírků se postaralo o navýšení, když mladší Filip odpálil třímetovou ránu a starší Petr ho vzápětí poslal pro třetí bod. První polovinu zápasu odházel Argentinec Larraburu a když se na něj ve čtvrté směně začali domácí prosazovat a snížili na 3:1, nahradil ho šestnáctiletý Matěj Macas. Ten už do konce zápasu neinkasoval a dovedl naše hráče k nečekané výhře. Ti se navíc v poslední směně ještě jednou prosadili, když nejdříve tvrdě pálil Matyas Larraburu a pro čtvrtý bod ho dalším hitem poslal Adam Liška,“ dodal Dušan Šnelly.
V odvetě už Hroši nedokázali favorita zaskočit. Dánská posila ve službách Chomutova Frederik Terkelsen jim hodně dlouhým homerunem zajistil vedení 3:0 hned v úvodu. Hroši opět v polovině zápasu vystřídali nadhazovače, ale i Matěj Macas v jediné směně třikrát inkasoval. „Ve zbytku zápasu pak už velmi dobře hrající obrana neinkasovala, a zápas tak skončil až po poslední sedmé směně. S dělbou bodů jsme byli rozhodně spokojeni,“ uzavřel Dušan Šnelly.
V posledním kole základní části pocestují opět na sever Čech, tentokrát do Mostu. Aktuálně mají v ligové tabulce stejně bodů, jako jejich soupeř, a tak snahou bude určitě přeskočit ho v tabulce extraligy.

  • Facebook
  • Twitter