Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Brankář Jan Hanuš přestupuje z Vysočiny do Jablonce

/
/
/
375 Zobrazení„Honzovi jsme nabídli prodloužení smlouvy s podmínkami, které jsou pro FCV nadstandardní. Byla to povinnost pro takovou osobnost, kterou Honza je. Věděli jsme ale, že těžko budeme konkurovat bohatším týmům a týmům, které mohou nabídnout boj o poháry. Honza si vybral Jablonec a já mu přeji, aby se s ním do Evropy podíval. Přestup by měl být dotažen v lednu a jeho součástí by měl být příchod kvalitativně stejného brankáře. I když nám bude Honza chybět jako osobnost, fotbalově bychom tratit neměli. Nechceme Honzovi bránit, ale chceme pro FCV získat co nejvíc,“ okomentoval Hanušův přestup Jan Staněk, ředitel FC Vysočina.

„Do Jihlavy jsem přišel v létě 2012 s cílem prosadit se do prvoligové branky, postupně začít pravidelně chytat, soustředit se na své výkony a z Vysočiny se odrazit k přestupu do dalšího klubu, vstříc mých fotbalovým ambicím. Hodně mi pomohla škola po boku velezkušeného Jardy Blažka. Vždy jsem se snažil odvádět nejlepší výkony a pomáhat Jihlavě, abychom na tom byli v tabulce co nejlépe a hráli co nejlepší fotbal. Když se ohlédnu zpět, tak musím říci, že ty roky nebyly špatné, dokázali jsme hrát dobrý fotbal, porazili jsme Spartu, Slavii i Plzeň a vždy jsme pro tento region dokázali udržet nejvyšší soutěž. Za ty roky jsem už samozřejmě začal cítit, že bych sám potřeboval změnu. V momentě, kdy se ozval Jablonec, jsem byl velmi rád. Představuje to pro mne novou motivaci a impuls do další práce v novém prostředí. Jde o další důležitý krok v mé kariéře. Plus v mém rozhodování znamenal fakt, že se v Jablonci znovu setkám v jednom dresu s mými kamarády Lukášem Masopustem a Standou Teclem,“ okomentoval Jan Hanuš své rozhodnutí zamířit na sever Čech.

Devětadvacetiletý brankář bude na angažmá v FC Vysočina vzpomínat jenom v dobrém. „Jihlavu budu mít pořád v srdci a budu jí přát jen to nejlepší. Posunul jsem se tady jak fotbalově, tak i lidsky, což je pro mne nejdůležitější. Chtěl bych za to moc poděkovat vedení FC Vysočina i pracovníkům tohoto menšího rodinného klubu. Se všemi jsem vždy dobře vycházel a vážím si jich za to, co pro klub dělají. Zapomenout rozhodně nemohu ani na slova díků k jihlavským fanouškům. Dlouhodobě mne výrazně podporovali, což jsem si vždy užíval a snažil jsem se jim to vrátit. Ještě jednou všem moc děkuji!“

Jan Hanuš je odchovancem Nového Bydžova, odkud v roce 2003 přestoupil do Slavie Praha. V brance sešívaných nastoupil pouze k sedmi ligovým zápasům a dvěma duelům v kvalifikaci Ligy mistrů. Mnohem více času strávil na hostováních ve Spartě Krč, v Hlučíně, Hradci Králové a ve Vlašimi. Do Jihlavy přišel v létě 2012 taktéž na hostování v době, kdy kouč František Komňacký začal budovat tým nováčka nejvyšší soutěže. V prvních dvou sezónách vytvořil silnou brankářskou dvojici po boku legendárního Jaromíra Blažka a jeho výkony i perspektiva přiměly vedení FC Vysočina, aby uskutečnilo Hanušův přestup z Edenu. Do jihlavské prvoligové sestavy se začal výrazněji prosazovat na jaře 2014 a od podzimu 2014 už byl jedničkou v brance FC Vysočina. Rychle se stal velkou oporou týmu a oblíbencem fanoušků. Vedení FCV se během několika přestupových období dařilo čelit zájemcům o jeho služby, ovšem na konci roku 2017 už převážila Hanušova touha změnit dres a odejít za novou sportovní motivací a dalším kariérním posunem.

  • Facebook
  • Twitter