Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Bernardovo černé zlato – tmavý ležák na Pivexu opět první

/
/
/
198 ZobrazeníKvasnicový Černý ležák Bernard získal další cenu. Porotci prestižní české soutěže Pivex 2024 vyhodnotili kvasnicový Černý ležák Bernard jako nejlepší v kategorii tmavých piv. Zlatý pohád Pivex 2024 je už 109. oceněním, které pivo z produkce Rodinného pivovaru Bernard získalo na soutěžích doma i ve světě.

„Má výraznou plnou chuť, ale není sladké, jak se od tmavého piva očekává. Na pivním trhu je zcela ojedinělé. Vaříme ho podle původní receptury z roku 1997, přesto, nebo možná právě proto, má stále přízeň jak odborníků, tak zákazníků,“ říká vrchní sládek a generální ředitel pivovaru Josef Vávra.

Do Černého ležáku Bernard se přidávají jemné kvasnice, díky nimž pivo sekundárně dokváší přímo v lahvi. Vaří se ze čtyř druhů sladů, má plnou chuť s jemnou hořkostí. Pivovar Bernard k výrobě využívá vlastní zdroje vody, ječný slad ze Sladovny Bernard, další speciální slady nakoupené v České republice a žatecké upravené chmely.

Bronzové kvasnice
Na letošním Pivexu mělo úspěch i další pivo Rodinného pivovaru Bernard, a to světlá Kvasnicová 10°. V kategorii světlých výčepních piv obsadila bronzovou příčku.

Na bedně za čepovaná piva
Zatímco lahvová piva porota posuzovala s předstihem, přímo v den vyhlášení cen probíhala anonymní degustace čepovaných piv. I z této části soutěže, kde se bojuje o titul Zlatý soudek Pivex 2024, mají piva Bernard pěkný „seznam“ ocenění. Druhé a třetí místo v kategorii světlých výčepních piv patří Desítce a Nefiltrované 10, v kategorii ležáků se na druhý nejvyšší stupínek dostala Dvanáctka a úspěch zaznamenal i Bohemian Ale, který skončil v kategorii svrchně kvašených speciálů na třetím místě. Přebrání cen završilo Výroční ocenění pro nejlépe hodnocené a umisťované pivovary v odborných degustacích sudových piv v soutěži Pivex za období 2014–2024, kde Rodinný pivovar Bernard obsadil druhé místo.

  • Facebook
  • Twitter