Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Baseballisté Třebíč Nuclears přidali další extraligovou výhru

/
/
/
834 ZobrazeníDalší vítězství si připsali v nejvyšší soutěži baseballisté Třebíče, o víkendu před domácím publikem porazili Techniku Brno 10:6. Úspěšní ale byli jen napůl, protože v bezprostředně následující odvetě stejnému soupeři Na Hvězdě podlehli 3:9. Přesto mají impozantní vstup do Extraligy, když se po šesti utkáních můžou pochlubit pozitivní bilancí čtyř vítězství a pouze dvou proher.

V prvním duelu se za Třebíč postavil na nadhoz mladík Lukáš Hlouch a odvedl výbornou práci. Když jej po šesti směnách střídal Alex Viera, Nuclears drželi vedení 3:2. Americký hráč ale neměl svůj den a po třech metách zdarma jej na postu nahradil jeho krajan Reece Green. Než se obrana vzpamatovala a ukončila směnu, prohrávala Třebíč 3:6.
Naštěstí hned v dohrávce sedmého inningu se začalo hráčům z Vysočiny dařit na pálce, postupně obsazovali mety a bez jediného autu srovnali skóre. Pak přišel rozhodující hit Ivana Hamži, kterým stáhl pro body hned tři své spoluhráče a po sebeobětovacím odpalu Jiřího Novotného sám uzavřel výsledek zápasu, když doběhl pro bod desátý.
V odvetě nastoupila Technika na svého soupeře zostra a hned po první směně si vytvořila náskok pěti doběhů. Zato hráčům Třebíče se dlouho nedařilo prosadit proti zkušenému nadhazovači Michalovi Kočímu v dresu Techniky. Na první doběh domácích si tak diváci museli počkat až do závěru sedmé směny. V dohrávce utkání už hráči Nuclears jen kosmeticky upravili výsledek na konečných 3:9.

„Bohužel v druhém zápasu se nám vůbec nedařilo prosadit na zkušeného Michala Kočího. Dostali jsme v první směně pět bodů a pak jsme to marně doháněli. To by se nám do budoucna nemělo stávat, pokud chceme usilovat o play-off. Musíme se také víc soustředit na práci v pálkařském boxu,“ hodnotil výkon svých svěřenců trenér Jan Gregor bezprostředně po prohraném utkání.
Chuť si baseballisté Třebíče spravili hned v neděli, kdy si v úvodním utkání Českého baseballového poháru poradili s týmem Fulleros, který porazili vysoko 17:6. Prosadit se v nadcházejícím kole Extraligy ale nebudou mít hráči Nuclears vůbec jednoduché. V sobotu 21. dubna od 16.00 budou hostit Na Hvězdě úřadující mistry Draky Brno, kteří v letošním ročníku nejvyšší soutěže ještě neokusili hořkost porážky.

  • Facebook
  • Twitter