Havárie cisterny po ránu zablokovala sjezd z dálnice u Jihlavy
Ve čtvrtek 16. dubna před půl devátou hodinou dopoledne došlo na sjezdu z dálnice D1 u Jihlavy k dopravní nehodě. Řidič s nákladní soupravou vyjel mimo komunikaci.
„Podle prvotních informací se řidič zranil. Na místě zasahují složky Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina. Sjezd z dálnice D1 v úseku 112. kilometru na Jihlavu je uzavřený,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.
Aktualizace 15:10
Místo je podle informací policistů po dopravní nehodě plně průjezdné. Další šetřením zjistili, že se jednašedesátiletý řidič plně nevěnoval řízení, pravděpodobně na krátkou chvíli usnul, a havaroval. Při nehodě se lehce zranil. „Dechová zkouška přítomnost alkoholu nepotvrdila. Při nehodě došlo k úniku pohonných hmot, proto byl vyrozuměn odbor životního prostředí. Vlivem dopravní nehody došlo k předběžné škodě za více než jeden milion korun. Dopravní nehoda byla s řidičem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení,“ dodala Michaela Lébrová.