Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nadaci ČEZ podpořila vzdělávání pracovníků Domova Háj

/
/
/
243 Zobrazení



Díky finanční podpoře Nadace ČEZ na projekt rozvoj a profesionalizace Domova Háj, p. o., mohli jeho zaměstnanci absolvovat semináře určené k rozšíření spektra profesních dovedností.

Jedná se o školení pro jednotlivce se zaměřením na oblasti činností aplikovatelných v rámci práce v Sociálně terapeutické dílně a v denních aktivitách. Pracovníci Domova Háj se posouvají a učí se novým věcem v mnoha oblastech, díky školení a kurzům mohou klientům nabízet pestrý program činností.

Asistentka Sociálně terapeutické dílny absolvovala kurz na zpracování ovčí vlny. Novou dovednost plstění využije v rámci dílen s klienty. Další asistentka se bude individuálně rozvíjet v šití na šicím stroji. Další pracovnice bude moci obohatit jógové lekce pro klienty o aromaterapii a dopřát jim tak kromě vědomého pohybu i vyšší úroveň relaxace a zklidnění.

„Díky nadaci ČEZ jsem měla možnost v říjnu absolvovat školení o aktivizující péči pro lidi s mentálním postižením. Protože pracuji v Domově Háj jako aktivizační pracovnice, téma se přímo nabízelo. Školení pořádala Diakonická akademie v Praze. Velmi jsem ocenila, že si školení mohu sama vybrat podle svého zájmu a potřeby, protože taková možnost není ve velké organizaci vždycky dostupná. Školení bylo překvapivě velmi osvěžující. Diskutovali jsme s lektorkou i mezi sebou navzájem, kolik aktivizování člověk unese a kde je hranice, kdy už chce vypnout. I o tom, že nejlepší aktivizace je ta, kdy si člověk neuvědomuje, že je aktivizován. Nebo také o tom, že v některých případech se může člověk snažit sebevíc, ale nefunguje prostě nic.
Takže žádný výčet toho, co by se s klienty ještě dalo dělat, jak by si pod názvem kurzu někdo představoval. Skvělá zkušenost byla, že jsme se sešli z mnoha koutů republiky a z rozličných druhů služeb a mohli se podělit o svůj pohled na sociální práci i sdílet dobrou praxi.
Bylo velmi příjemné zažít, že profesní vzdělávání také nemusí být jen povinně odsezené hodiny,“ přiblížila průběh vzdělávacích aktivit Aktivizační pracovnice Květoslava Mühlfaitová.

V rámci projektu také Domov financuje školení zaměřené na profesionalizaci práce asistentů v multisenzorické místnosti tzv. snoezelenu. Místnost slouží lidem s těžkým mentálním, smyslovým a tělesným znevýhodněním a nabízí jim především prostředí pro relaxaci prostřednictvím jemné stimulace. Z projektu byl také uhrazen procesní audit vybrané komunitní služby. Přiznaní odborníci tak přispěli k odhalení dobré i špatné praxe, díky tomuto procesu má kolektiv asistentů a sociálních pracovníků na čem stavět.

  • Facebook
  • Twitter