Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nová detektivka z havlíčkobrodského nakladatelství Hejkal

/
/
/
203 ZobrazeníV havlíčkobrodském nakladatelství Hejkal vychází v současnosti nový titul z cyklu rakouských historických detektivek Vídeňské zločiny – Andreas Pittler, Horký červenec 1927.

Kriminální román současného rakouského autora bestsellerů Andrease Pittlera Horký červenec 1927 je třetí ze série Vídeňské zločiny. „První román cyklu, 1913: Případ podivné sebevraždy, začíná zdánlivě banální sebevraždou nevýznamného rakouského vojáka, ale postupně přerůstá v případ mnohem závažnějších rozměrů. V druhé knize s názvem 1918: Vražda na konci války vyšetřuje svérázný detektiv Bronstein hned dva případy: vraždu mladé ženy a zmizení generálporučíka, který byl jeho velitelem na bojištích první světové války.

Obálka knihy Andrease Pittlera Horký červenec 1927


V románu Horký červenec 1927 Bronstein vyšetřuje vraždu neoblíbeného obchodníka Guschlbauera, v jehož hokynářství se podezřele často střídají mladé a krásné prodavačky. Zároveň sleduje tzv. schattendorfský incident, při němž byl v lednu téhož roku zabit čtyřicetiletý pomocný dělník a osmiletý chlapec. Pachatelé byli osvobozeni, což vedlo k nepokojům, vrcholícím vypálením vídeňského justičního paláce. V závěru knihy se opět objevuje krásná revolucionářka Jelka a pomáhá Bronsteinovi vyřešit případ velmi neobvyklým způsobem,“ popisuje spisovatelka a překladatelka Markéta Hejkalová, v jejímž nakladatelství nová kniha stejně jako předešlé díly vychází.
Horský červenec 1927 se na rozdíl od předchozích dvou knih neodehrává jen ve Vídni, ale také v Semmeringu, půvabné prázdninové krajině v předhůří Alp, a na hornorakouském venkově. Stejně jako v nich se v něm spojuje zachycení dobové policejní práce a vyšetřování zločinu s popisem dobové atmosféry a vylíčením každodenního života obyčejných lidí. Z němčiny třetí díl trilogie přeložil Vítězslav Čížek.

Autor knihu uvede na Ostravském knižním festivalu v pátek 3. března od 16.00 na výstavišti Černá louka v Ostravě, jeho cestu podpořilo Rakouské kulturní fórum v Praze.

Podrobnější informace o knihách nakladatelství Hejkal na stránkách nakladatelství Hejkal.

Úvodní ilustrační foto: Markéta Hejkalová při čtení v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě

  • Facebook
  • Twitter