Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Letní výtvarný plenér Přibyslav 2022 se představí v Jihlavě

/
/
/
342 ZobrazeníOblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve čtvrtek 15. září v 18.00 v budově galerie na Masarykově náměstí vernisáž výstavy Letní výtvarný plenér Přibyslav 2022, které vznikly během třetího ročníku týdenního výtvarného plenéru v Přibyslavi.

„Jedná se o týdenní setkání mladých malířů, studentů a nedávných absolventů vysokých uměleckých škol v inspirativní krajině Českomoravské vrchoviny. Letní sympozium je zaměřené zejména na intenzivní malování venku ve volné krajině či v ulicích Přibyslavi. Na závěr jsou výsledky společné práce prezentovány veřejnosti drobnou výstavou. Hlavním smyslem akce je sdílení motivace, zkušeností a rozvoj osobních postojů na základě společného zážitku malířské práce v plenéru.
K účasti na letošním ročníku jsme pozvali zahraniční hosta z Německa – mladého třiadvacetiletého malíře Samuela Müllera z Hülbenu. Předmětem jeho práce je malování v exteriéru, přičemž se věnuje rozsáhlému spektru možných motivů – od volných přírodních scenérií po partie městské zástavby. Daří se mu aktualizovat či prodloužit tradici německého plenérismu, která počíná dílem malířů Maxe Slevogta či Lovise Corintha v 19. století a jako i jinde ve světě pokračuje přes celé 20. století kontinuálně i v současnosti,“ popisuje Jaroslav Grodl, jeden z účastníků plenéru.

Účastníci plenéru: Vasil Artamonov, Jaroslav Grodl, Hana Grodlová Sommerová, Eliška Hanuš, Pavel Kytner, Karel Krejčí, Matěj Lipavský, Olga Nová, Aleš Novák, Lenka Štěpánková, Karolína Šulcová a zahraniční host z Německa malíř Samuel Müller.

  • Facebook
  • Twitter