Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobro došli. Telčské SeniorCentrum SeneCura ožilo chorvatskými dny

/
/
/
755 ZobrazeníCestování je oblíbená činnost asi pro všechny z nás. Klienti telčského SeniorCentra SeneCura poznávají pravidelně nové kultury, včetně gastronomických specialit díky oblíbeným gurmánským dnům. Naposledy takto virtuálně zavítali na Jadran do Chorvatska.Tato aktivita, kterou připravuje personál všech domovů pro seniory v síti SeneCura v Česku, má předem daný průběh. Vždy se jedná o celý týden věnovaný konkrétní zemi. Klienty provází aktivizační pracovníci s připraveným plánem. Klienti se tak už podívali kromě Chorvatska třeba do Itálie, Španělska, Číny či Maďarska.

„Chorvatské dny byly bohaté na tamní speciality, ale i informace. Klienti měli možnost ochutnat typická chorvatská jídla, jako je například Pljeskavica se sýrem či lahodný dezert Bajadera,” říká Nikola Křížová, sociální pracovnice SeniorCentra SeneCura v Telči. Mezi další pochutiny, které s láskou kuchaři připravili, patřily Dalmátská pašticada, tedy hlavní jídlo z hovězího masa, nebo Kajgana – vaječná smaženice.

Nejen gastronomie však tvoří specifika dané země. Zaměstnanci SeniorCentra Senecura proto zařadili do programu i zajímavosti týkající se Chorvatska. „Dozvěděli se informace o historii a nejznámějších památkách, které si poté prohlédli na fotkách. Klienti také probírali charakterové rysy Chorvatů a na závěr také vzpomínali na vlastní zážitky z cest do této země,” popisuje Nikola Křížová. Do aktivit se zapojují i samotní klienti, protože některé speciality si čas od času samostatně připravují přímo v kuchyni domova.

Cestování do jiných zemí v rámci gurmánských týdnů je jednou z příležitostí, které pomáhají klienty udržet aktivní a umožňují jim prožít zajímavé a zábavné dny. „V našem domově je tato aktivita jednou z možností, jak klientům nabídnout nové zážitky a informace. Využíváme ji také v rámci reminiscenční terapie pro klienty s Alzheimerovou chorobou,” doplňuje ředitelka telčského SeniorCentra SeneCura Marika Krejčí.

  • Facebook
  • Twitter