Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havárie tří aut zablokovala v úterý ráno dálnici na Prahu

/
/
/
481 ZobrazeníKolem osmé hodiny ranní se na 140. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu střetlo nákladní auto s cisterna, osobní vůz Mercedes a nákladní auto do 7,5 tuny. Nehoda zastavila provoz na dálnici směr Praha kvůli zásahu složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a přistávání vrtulníku.

„Nehoda si vyžádala středně těžké zranění spolujezdce z osobního auta, kterého vrtulník transportoval do zdravotnického zařízení v Brně. Podle prvotního šetření policistů na místě jel řidič nákladního vozu s hmotností do 7,5 tuny v pravém jízdním pruhu. Zřejmě kvůli koloně, která se před ním vytvořila, přejížděl do levého jízdního pruhu, kde se střetl s osobním vozem Mercedes, který jel v levém jízdním pruhu. Osobní auto bylo následně odhozeno na cisternu. Po nehodě se v místě vytvořila kolona v délce zhruba osmi kilometrů. V 9.25 se podařilo havarovaná vozidla odstranit na krajnici a v místě obnovit provoz v levém i pravém jízdním pruhu. Další okolnosti nehody šetří policisté z dálničního oddělení Velký Beranov,“ popsala havárii Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči z Velkého Meziříčí. „Při nehodě se zranila jedna osoba a skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Dálnice D1 zůstala po nehodě ve směru na Prahu neprůjezdná,“ doplnila Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

Úvodní foto: Místo havárie, archiv HZS Kraje Vysočina

  • Facebook
  • Twitter