Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na obchvatu Osové Bítýšky se pracuje, v polovině června je v plánu dočasné zprovoznění

/
/
/
793 ZobrazeníNa začátku dubna obnovilo Ředitelství silnic a dálnic ČR práce na obchvatu Osové Bítýšky, stavaři pracovali se zejména na tělese komunikace I/37 v první části obchvatu směrem od Žďáru nad Sázavou. V pondělí 10. května už byla na čtyřsetmetrový úsek od napojení původní silnice I/37 u vlakového nádraží po nově vybudovanou křižovatku obchvatu se silnicí II/390 převedena doprava.

Mimo konstrukčních vrstev a odvodnění silnice stavaři dokončili vodorovné dopravní značení, záchytný systém i nová protihluková stěna při krajnici k centru obce, která kopíruje komunikaci v tomto úseku v celé její délce.

Aktuálně se zde je zdí v režimu průjezd stavbou a s omezením maximální rychlosti na 50 km/h a pracuje se na tom, aby se tudy od 14. června jezdilo už v režimu dočasného užívání stavby. Při nájezdu ze stávající silnice I/37 ve směru od Žďáru nad Sázavou na obchvat je zatím doprava vedena jedním jízdním pruhem a provoz je řízen kyvadlově světelnou signalizací. Sjezd do centra obce je v tomto místě uzavřen a je třeba využít následující odbočky po značené objízdné trase. Stejně tak je uzavřen sjezd k vlakovému nádraží.

  • Facebook
  • Twitter