Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pachatel loupežného přepadení v Třešti v rukou policistů

/
/
/
548 ZobrazeníPolicisté v Jihlavě dopadli muže, který se v Brtnici dopustil loupežného přepadení, když v jedné provozovně ohrožoval obsluhu zbraní. Krátce po činu ho vypátrali a skončil v cele, kriminalisté zajistili i věci, kterých se zmocnil. Šestatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a na podaný návrh byl vzat do vazby.

Rychlá policejní akce začala ve čtvrtek 28. ledna, když přijali policisté kolem půl jedenácté dopoledne oznámení o přepadení v Brtnici. „Pachatel tam se zbraní v ruce požadoval po zaměstnankyni vydání finanční hotovosti a dvou krabiček léků. Když získal, co chtěl, z místa utekl. Žena neutrpěla zranění,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Do obce ihned vyjely policejní hlídky a policisté začali na základě dostupných informací po pachateli v lokalitě pátrat. „Na základě šetření zjistili, že podezřelý muž v obci nastoupil do vozu a odjel. Vytipovali směry, kterými se mohl pachatel vydat, a přijali příslušná opatření. Před polednem dopadli policisté podezřelého muže v Třešti, když vystupoval z vozu taxislužby. Policisté muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi a skončil v policejní cele, zbraň u sebe neměl. Peníze a léky, kterých se při loupeži zmocnil, muž vydal. U zbraně se jednalo o plastovou atrapu, které se následně zbavil,“ dodala Jana Kroutilová.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Šestatřicetiletý muž z Kutnohorska byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ doplnil Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti už opakovaně soudně trestán. Naposledy byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen k trestu odnětí svobody a z věznice byl propuštěn vloni.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za trestný čin loupeže lze uložit trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ uzavřel Pavel Krčál.

  • Facebook
  • Twitter