Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Záchranáři na Vysočině mají novou sanitku XXL

/
/
/
1361 ZobrazeníZdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina rozšířila svůj vozový park o speciální automobil pro přepravu pacientů s velkou nadváhou, tzv. XXL sanitku.

„Sanita bude primárně sloužit pro pacienty, jejichž tělesná váha přesahuje hranici třeba i dvou set kilogramů. Právě u těchto osob nastávají velké problémy ve chvíli, kdy se v důsledku zdravotních obtíží stanou nepohyblivými a je nutné je převézt do nemocnice.

V rámci realizované veřejné zakázky dorazil na základnu v Jihlavě sanitní automobil značky Mercedes-Benz s naftovým motorem o výkonu 140 kW, díky kterému může dosáhnout rychlosti až 158 km/hod. K transportu obézních pacientů je vozidlo vybaveno samonakládacím (elektro-hydraulickým) nosítkem MEDIROL s nosností 300 kg a transportní vyprošťovací plachtou XXL-uni s nosností až 280 kg,“ uvedl Petr Janáček, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina.

Vozidlo disponuje kromě automatické převodovky nebo klimatizovaného ambulantního prostoru také čtyřcestnou filtrační jednotkou s UV filtrací a NBC a HEPA filtrem. Celková částka činí 5 317 950 Kč. Dodavatelem a současně výrobcem zdravotnické nástavby je firma Fosan, s. r. o., Ivančice.

  • Facebook
  • Twitter