Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Žďárský zámek navštívily o Velikonocích tisíce lidí

/
/
/
263 Zobrazení

Velikonoční program, slunečné počasí a příjemná atmosféra zámku byly podle organizátorů tři hlavní důvody, proč se na žďárském zámku o velikonočních svátcích nezavřely dveře a zavítaly sem stovky návštěvníků.

Rodiny s dětmi se od čtvrtka až do pondělí při hře Zapomnětlivý beránek vydávaly hledat místo, kde se o Velikonocích otevírá země a vydává své poklady. Veršovaný příběh je zavedl na nejzajímavější místa zámku, kde si mohli zájemci si vyzkoušet veselé hry s vajíčky a otestovat svůj důvtip. V pondělí potom na děti čekala zábavná hra oblíbená především v anglosaských zemích – hledání velikonočních vajíček. Stovky lidí si nenechaly ujít také velikonoční prohlídky zámku s jarní výzdobou a návštěvou unikátní barokní galerie.
Na Bílou sobotu organizátoři připravili Zámecké vítání jara. „Návštěvníci si mohli vyzkoušet řadu jarních a velikonočních dílen od tradičního malování kraslic, pletení pomlázek a zdobení perníčků až po stloukání ptačích budek nebo malování na sklo. Plno bylo celý den také u vyřezávání lodiček, otloukání píšťalek nebo opékání špekáčků,“ popisuje program Martina Sedláková, marketingová manažerka zámku.

Pouštění vlastnoručně vyřezané lodičky pod Zelenou horou, archiv pořadatelů
  • Facebook
  • Twitter