Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Velký úklid Třebíče začne koncem března

/
/
/
989 ZobrazeníOd pondělí 25. března začne v Třebíči tradiční jarní blokové čištění. Termín dokončení plánuje radnice na 7. května. Před samotným blokovým čištěním nechá odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči uklidit také chodníky a silnice, nezařazené v harmonogramu.

To jsou zejména silnice v trasách Městské autobusové dopravy a chodníky kolem páteřních tahů do města.

Blokové čištění budou, stejně jako zimní údržbu, provádět dvě společnosti. Sever bude čistit společnost ČIKOM, jih společnost KLEE.

Úklidové firmy budou čistit město podle časového rozvrhu, vždy v době od 7.00 do 17.00. Nejméně týden před začátkem čištění budou komunikace a parkoviště v jednotlivých ulicích označeny přenosnými dopravními značkami Zákaz stání nebo Zóna s dopravním omezením, s napsaným textem dle doby platnosti.

Provozovatelé, řidiči a majitelé vozidel jsou povinni odstranit svoje auta z komunikace do doby začátku čištění. Odbor komunálních služeb města a provádějící firmy žádají občany, aby ve vlastním zájmu ve dnech čištění na komunikacích neparkovali, jinak se vystavují nepříjemnostem spojeným s odtahem vozu.

Komu bude vozidlo odtaženo, ať se obrátí na městskou policii, Bedřicha Václavka 59/11, telefon 568 896 383 nebo 603 859 512. Cena za odtah auta je tisíc korun za nedokončený odtah, dva tisíce za dokončený a 3 500 korun zaplatí ten, kdo si nechá auto vrátit zpět.

Tabulku s rozpisem denního čištění, týdenní plán čištění i aplikaci, která upozorňuje na čištění, najdou zájemci na webu města, v sekci Informace pro občany.

 

  • Facebook
  • Twitter