Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

V parku Budoucnost probíhá rozsáhlá revitalizace

/
/
/
438 Zobrazení„V městském parku se nachází dohromady asi 2200 dřevin, na které město nechalo zpracovat posudek. Zhruba do konce dubna budou v parku probíhat odborné zásahy. Po nich začnou úpravy parku v rámci jeho celkové revitalizace, které se dotknou úseku od základní školy v Sadech po sportovní areál Kotlina, a budou řešit i náhradní výsadbu,“ upřesnil místostarosta města Havlíčkův Brod Čeněk Jůzl.

V úseku od Kotliny směrem k Chotěbořské ulici budou pokácené stromy nemocné a se závažnými defekty, které výrazně snižují jejich provozní bezpečnost, nahrazeny novými výsadbami v jarních měsících. „Půjde o vzrostlé dřeviny domácího sortimentu o obvodu kmínku 10–14 cm, jako např. javor, bříza a buky. Důležité je, aby byl zachován celkový ráz parku,“ doplnila Soňa Dufková z odboru životního prostředí havlíčkobrodského městského úřadu, která kácení stromů povoluje.

Následná revitalizace první části parku bude letos zahrnovat např. výstavbu parkových a zpevněných ploch s dlážděným krytem, úpravy rybníku Hastrman a Očko či vybudování nového dětského hřiště s novými herními prvky.

  • Facebook
  • Twitter