V době pandemie za zubaři do Habrů a do Jihlavy – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

V době pandemie za zubaři do Habrů a do Jihlavy

/
/
/
2120 ZobrazeníOmezení kvůli pandemii koronaviru se dotýká i zubní péče na Vysočině. Pohotovostní službu až do odvolání, minimálně však do konce dubna, zajišťuje ve všední dny ordinace v Habrech na Havlíčkobrodsku, o víkendu a ve svátcích pak stomatologické centrum v Jihlavě.

Zubní pohotovostní službu o víkendech a svátcích v regionu obvykle zajišťují jednotliví sloužící lékaři napříč celou Vysočinou. Pokud však pacienta přepadla bolest ve všední den odpoledne nebo večer, musel vydržet do rána nebo se vyhledat zubní pohotovost v okolních krajích.

Vyhlášený nouzový stav a uzavření některých stomatologických ordinací zhoršilo už tak komplikovanou situaci, kdy po celé Vysočině chybí zubaři. Aby pacienti s akutní bolestí nezůstali v této náročné době na holičkách, zřídili zubní pohotovostní službu v pracovních dnech dva mladí zubaři v Habrech. „Ze zkušeností víme, že lidé, kteří nemají svého zubaře a trpí bolestmi, se často na Vysočině nemají na koho obrátit. Těmto lidem je třeba od bolesti pomoci a někdo to zkrátka udělat musí. Zároveň bylo z epidemiologického hlediska žádoucí, nekumulovat pacienty ve velkých nemocnicích,“ vysvětlil své pohnutky proměnit zubní ordinaci v Habrech v dočasnou zubní pohotovostní službu v pracovních dnech Tomáš Chládek. Dva zubaři a dvě zdravotní sestry v ordinaci v ulici Sázavská v Habrech přijímají pacienty s akutní bolestí a otoky v pracovních dnech vždy od 8.00 do 18.00 hodin. „Omezili jsme běžný provoz naší ordinace a aktuálně přijímáme pouze pacienty s bolestí, a to nejen naše kmenové pacienty, ale také všechny další případy bolesti z celého kraje. Za necelé tři týdny jsme jich ošetřili několik stovek.“ upřesnil Tomáš Chládek. Stejně jako stomatologickém centrum v Jihlavě přijímají také akutní pacienty v karanténě, s pozitivním anamnestickým dotazníkem, s projevy respiračního onemocnění i pacienty pozitivními na Covid-19.

Pokud vás trápí bolesti zubů, do ordinace předem zavolejte a objednejte se. Zdravotní sestra vzhledem k bezpečnosti organizuje nutné rozestupy. Budova, kde ordinace sídlí, je uzavřená, ale zdravotní sestra v pravidelných intervalech vychází a odbavuje pacienty čekající venku.

Podobně to během víkendu funguje na zubní pohotovostní službě ve stomatologickém centru ve Vrchlického ulici 50 v Jihlavě. Tady pacienty s bolestí přijmou o víkendech a ve svátcích v čase od 8.00 do 12.00 hodin, případně i déle podle aktuální potřeby, ale pouze po telefonické domluvě.

Zubní pohotovostní služba v pracovních dnech:
Ordinace DekaDent s.r.o., IČO 0758 5471, Sázavská 427, Habry 582 81
MDDr. Tomáš Chládek
MDDr. Ondřej Havlíček
– Telefon 777 730 557 – kontaktovat předem, ideálně SMS (telefon ne vždy stihnou vzít)
– Provozní doba – 8:00-18:00
– Důležitá informace: Nevstupujte do budovy a do čekárny, sestra v pravidelných intervalech vychází a informuje o dalším postupu.

Zubní pohotovostní služba o víkendech a ve svátcích:
Stomatologické centrum ARTDENT s.r.o., Vrchlického 50, 586 01 Jihlava, recepce: +420 567 331 666
Podmínky, které musí pacienti dodržovat:
– chodit v roušce
– ohlašovat se PŘEDEM telefonicky na tel. 567 331 666 od 7.30 daného dne
– poplatek 90,-Kč
– v recepci budou max. 4 pacienti 2 m od sebe
– ostatní čekající musí zůstat venku nebo v autě (proto telefonické ohlašování předem!)

Foto: Jon Tyson on Unsplash

  • Facebook
  • Twitter