Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Tři ocenění pro rekonstrukci vily Marie Karas v Jihlavě

/
/
/
2157 ZobrazeníTitulem Prestižní stavba Kraje Vysočina 2017, Cenou hejtmana a Cenou ČKAIT byla dekorována rekonstrukce jihlavské secesní vily, kterou realizovala stavební firma Podzimek a synové z Třeště. Galavečer šestnáctého ročníku Stavby Vysočiny, kterým slovem doprovázel Jakub Kohák a zpěvem Adéla Částková, proběhl v pondělí 18. června.

Mimořádně oceněna titulem Prestižní stavba Rekonstrukce secesní vily Marie Karas v Jihlavě titul Prestižní stavba Kraje Vysočina 2017 za mimořádně precizní provedení rekonstrukce ojedinělé secesní budovy s přihlédnutím na respektování historických prvků a detailů.
Odborná komise ještě udělila dva tituly Stavba roku a jedno Čestné uznání:

Radnice v Havlíčkově Brodě

Rekonstrukce staré radnice v Havlíčkově Brodě titul Stavba roku Kraje Vysočina 2017 za respekt k historickým hodnotám a zvládnutí řemeslného zpracování stavby.
Nemocnice Třebíč – Pavilon chirurgických oborů titul Stavba roku Kraje Vysočina 2017 za dokonalé začlenění do areálu nemocnice a urbanismu města. Komplexní péče o pacienta se odráží v kvalitním dispozičním uspořádání a vybavení.
Výrobní hala společnosti Cooper-Standard Automotive Česká republika s. r. o., Bystřice nad Pernštejnem Čestné uznání  za realizaci průmyslového objektu s výrazně přehlednou dispozicí.

Nejvíce sympatií u laické veřejnosti, která hlasovala pomocí SMS zpráv, získala v podobě titulu Cena veřejnosti – Stavba roku Kraje Vysočina 2017 Rekonstrukce staré radnice v Havlíčkově Brodě.
Cenu hejtmana Jiřího Běhounka, který měl nad soutěží hlavní záštitu, obdržela Rekonstrukce secesní vily Marie Karas v Jihlavě. Stejné realizaci náleží i Cena České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Nemocnice Třebíč

Přehlídku stavebních realizací už po šestnácté pořádal Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se se Svazem podnikatelů ve stavebnictví, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina. Soutěž podpořila z pozice generálního partnera společnost Rieder beton. Hlavním partnerem byly firmy PKS okna a Českomoravský štěrk.

Součástí galavečera v Kině Vysočina ve Žďáře nad Sázavou bylo ocenění studentů a žáků z učebních oborů.

Stavba Vysočiny – Studentský projekt 2017

Od června loňského roku pracovali studenti na řešení Multifunkčního sportovního areálu letiště Náměšť, který by zahrnoval lehkoatletický stadion a víceúčelovou sportovní halu s tréninkovým hřištěm, gymnastickým cvičištěm, úpolovou tělocvičnou, fitnessem, squashem, saunou a obslužným zázemím pro halu i stadion včetně parkoviště. Odbornou porotu nejvíce zaujala práce Martina Anny ze Střední školy stavební v Třebíči. Jako druhý skončil Josef Štěpánek a bronzová příčka náleží Kristýně Peřinové, oba ze Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Na odměně pro soutěžící se podílel Kraj Vysočina, akciová společnost Pragoprojekt a 22. základna vrtulníkového letectva Vzdušných sil Armády ČR.

Stavba Vysočiny – Učeň roku 2017

Vysočinské školy nominují žáky, kteří významně uspěli na dovedností soutěži v rámci oborů, které jsou součástí stavební výstavby/rekonstrukce nebo úpravy interiéru/exteriéru. Následně odborná komise z nominovaných vybere k ocenění titulem Učeň roku a věcnými dary od Kraje Vysočina a značky Knipex dva žáky. Letos byli slavnostně oceněni:
Jan Smejkal, obor instalatér, Střední škola stavební Jihlava, který obsadil druhé místo na národní soutěži Učeň instalatér 2018
Jan Mimra, obor truhlář, Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov, který se umístil na třetím místě na Mistrovství republiky v oboru truhlář.

  • Facebook
  • Twitter