Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Setkání s Andorem Šándorem v Jihlavě

/
/
/
348 Zobrazení


Beseda a autogramiáda knih Andora Šándora, bývalého náčelníka vojenské zpravodajské služby a bezpečnostního poradce, se uskuteční Domě kultury v Jihlavě v úterý 21. května v 18.30.

Andor Šándor, je známý především z médií, která ho často a pravidelně zvou jako špičkového odborníka se schopností analyzovat mezinárodně bezpečnostní problematiku. Média, a to jak naše, tak i zahraniční, jej také často oslovují s písemnými reakcemi, je autorem mnoha odborných prací na téma bezpečnost.
Předává své znalosti a zkušenosti rovněž jako lektor mladší generaci a dalším zájemcům na přednáškách, nebo besedách. Přednášel mimo jiné na Oxford University, University of New York in Prague, Prague Security Study
Institute, VŠE v Praze, či na Univerzitě Karlově. Účastnil se také konferencí o krizovém řízení (T-Soft, Tovek a další). Nevyhýbá se ani dalším místům u nás, kam je zván různými institucemi.
Působil v nejvyšším velení Československé armády, poté byl v letech 2001-2002 šéfem české vojenské špionáže. Pracoval také jako náčelník odboru vojenské diplomacie a zahraničních vztahů Vojenské zpravodajské služby ČR a jako vojenský přidělenec, na českém velvyslanectví v Londýně.
Znalosti a kontakty, poté, využil v soukromé praxi, jako bezpečnostní poradce.
Andor Šándor je brigádní generál v záloze, který studoval bezpečnostní politiku jak v Československu, na Vojenském gymnáziu Jana Žižky z Trocnova, v Moravské Třebové, tak na Vysoké vojenské škole pozemního vojska Ludvíka Svobody, ve Vyškově, později studoval též v USA, v Kalifornii a dále pak v Itálii, ve Škole obranných studií NATO, v Římě.
Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management.
Byl v životě velitelem pěší roty, učitelem angličtiny, vojenským diplomatem, podšéfem a šéfem vojenské rozvědky. V roli poradce, se účastnil natáčení seriálu Kriminálka Staré Město II. Knižně vyšly jeho paměti Čeká nás pohroma?, které nesou podtitul – životní příběh generála tajné služby. Paměti nejsou jen běžnými memoáry, ale jsou velmi dobře zpracovanými
postřehy, s popisem vlastního života, od dětství až do moudrosti let. Andor Šándor své vzpomínky zpestřuje ostrými úvahami, historickými obrazy, někdy až ironickými komentáři a výhledy do možná dost nebezpečné budoucnosti. Další kniha Jak přežít nejen teroristický útok je souhrn pravidel, díky kterým lze zvýšit šance na přežití v nebezpečných situacích. Třetí kniha, Planeta Země – Kruté místo k žití, vyšla v polovině listopadu 2018 a zabývá se celosvětovými problémy, v historickém kontextu. Tuto knihu si budou moci zájemci zakoupit po besedě, na kterou naváže také autogramiáda.

Vstupné v předprodeji činí 140 Kč, na místě 160 Kč.

  • Facebook
  • Twitter