Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

rn V Jihlavě připomenou vznik Československarn n

/
/
/
319 Zobrazenírn

Jihlavské muzeum připravilo výstavu ve spolupráci se Státním okresním archivem Jihlava.

Autoři výstavy se zaměřili na čtyři pro republiku významné osmičkové roky, jednotlivé části se věnují situaci v letech 1918, 1938, 1948 a 1968 jak z pohledu celorepublikových událostí, tak s jejich odezvou v Jihlavě a okolí.

„Návštěvníkům bude k dispozici velké množství informací o životě v Jihlavě v minulém století, např. o architektuře, národnostních problémech, legionářích a jihlavském pěším pluku č. 31 Arco nebo o jihlavských pomnících.

Vystaveny budou kopie dobových plakátů, vyhlášek a nařízení i kolekce československých a českých platidel uplynulých sta let.

Magistrát města Jihlavy pro tuto příležitost zapůjčil historickou pamětní knihu Jihlavy se záznamy a podpisy významných návštěv.

Po dobu trvání výstavy budou veřejnosti nabídnuty také odborné přednášky, besedy, hudební vystoupení a další dvě časově omezené výstavy – 100 let československé poštovní známky a reprodukce pohlednic s tématikou Jihlavy. Termíny těchto akcí budou upřesněny,“ přiblížil výstavu Martin Kos z jihlavského muzea. 

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v expoziční budově Muzea Vysočiny Jihlava ve čtvrtek 22. února v 17.00. a výstava potrvá do 25. listopadu.

rn n

  • Facebook
  • Twitter