Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

rn S týmem se připravuje Mara, kariéru ukončil Rosarn n

/
/
/
327 Zobrazenírn

Abnormálně široký kádr, který se sešel na středečním startu zimního bloku, bylo nutné zeštíhlit. Do juniorského týmu, jenž taktéž zahájil přípravu, tak byli přeřazeni gólman Pavel Soukup, stoper Filip Vedral, obránce Milan Mišůn a útočník Tomáš Duba. Uvedení fotbalisté by měli v brzké době nalézt jarní hostování v jiných klubech. Gólman Soukup se již v pondělí zapojí do tréninku s druholigovou Viktorií Žižkov.

Jednatřicetiletý stoper Antonín Rosa už dopolední trénink v posilovně neabsolvoval. Vedení klubu včera sdělil své rozhodnutí ukončit fotbalovou kariéru na nejvyšší úrovni, které v něm zrálo již delší dobu: „V poslední době mne přestal profesionální sport dělat šťastným, tak jako tomu po celý život bylo. Rozhodl jsem se udělat krok, který by mě za pár let stejně čekal, o něco dříve a udělat si tím jakýsi náskok. Čeká mě další etapa života, v níž hodlám završit vysokoškolské studium, věnovat se rodině a těším se na další výzvy spojené s přechodem do života po fotbalové kariéře. Věřím, že v něm budu minimálně stejně tak úspěšný jako ve fotbale. S ním určitě úplně nekončím, neboť budu nejspíše pokračovat na nižší úrovni v zahraničí,“ okomentoval své rozhodnutí zkušený obránce.

Tonda Rosa svá slova dále doplnil: „Rád bych touto cestou poděkoval vedení klubu v čele s rodinou Vaculíkových, protože díky nim fotbal na Vysočině funguje na takto vysoké úrovni. Dále panu Jinochovi za vstřícné jednání. Zapomenout nemohu ani na spoluhráče a všechny lidi, kteří se okolo klubu pohybují. Vždy se ke mně chovali vstřícně. Strávil jsem na Vysočině rok a půl, což znamená kus fotbalového života, na který nelze zapomenout. Získal jsem zde další životní zkušenosti. Angažmá v Jihlavě jsem si jistě představoval úspěšnější. Doufal jsem, že by se po mém příchodu mohla nastartovat nová éra. Bohužel se tak nestalo. Aktuální postavení v tabulce není v pořádku a jako jeden z nejzkušenějších hráčů za to cítím odpovědnost. Určitě to ale není tak, že utíkám z boje. Věřím, že klub opět dokáže nejvyšší soutěž zachránit. Vysočině přeji nejen úspěšné zvládnutí jarní části, ale i co nejvíce úspěchů v budoucnu.“

rn n

  • Facebook
  • Twitter