Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

rn Michael Rabušic přestupuje do maďarského Szombathely Haladásrn n

/
/
/
328 Zobrazenírn

„S Michalem jsme se domluvili na rozvázání smlouvy, což mu následně umožnilo uzavření nového kontraktu s maďarským klubem. Dotažení transferu schází pouze administrativní formality,“ uvedl k aktuální změně v kádru FC Vysočina  Jihlava ředitel klubu Jan Staněk a následně dodal: „Loučení s někým, kdo toho v FC Vysočina Jihlava tolik prožil, není nikdy jednoduché. Michalovo obnovené angažmá nevyšlo tak, jak jsme si všichni představovali a určitě Michala to trápilo nejvíc. Věříme, že tento krok bude novým impulsem pro jeho kariéru, v níž má ještě hodně před sebou. Rozcházíme se v dobrém a není vyloučeno, že se v budoucnu naše kroky zase spojí. Přejeme Michalovi, aby byl zdravý a aby to v Maďarsku zase správně nakopl!“

„Úvahy o tom, že bych v zimní přestávce změnil dres, se začaly rozvíjet po skončení podzimní části. Nabídku z Maďarska jsem docela dlouho zvažoval. Posuzoval jsem pro a proti, nebylo to pro mne jednoduché rozhodnutí. Zvlášť, když jsem měl ze zimního přípravného období pod koučem Martinem Svědíkem velmi dobrý pocit. Nakonec jsem se s vidinou smlouvy na 2,5 roku rozhodl nabídku přijmout. Szombathely jsem si prohlédl včera a byl jsem nadšený z nového stadiónu a výborného tréninkového centra. Nutno dodat, že i finanční podmínky jsou v Maďarsku jinde, než u nás. K mému rozhodnutí jistě přispěl fakt, že klub trénuje Michal Hipp,“ řekl ke změně dresu útočník Michael Rabušic, jenž se v jednom dresu se sejde s legendárním maďarským brankářem Gáborem Királym.

„Rambo“ svá slova ještě doplnil: „Když jsem se do Jihlavy před rokem a půl vracel, tak představy mé i FC Vysočina byly určitě jiné, než jaká nakonec byla realita. Věřil jsem síle mužstva a tomu, že budeme úspěšní, jenže zůstalo jen u boje o záchranu. Z mé strany to herně v ročníku 2016/17 nebylo úplně ideální a na podzim jsem týmu skoro nepomohl, protože mne trápilo zranění. Celému klubu moc přeji, aby na jaře vybojoval záchranu. Jsem přesvědčen, že pod vedením pana Svědíka je mančaft na dobré cestě. Zimní tréninkové dávky byly opravdu výživné a mám pozitivní dojem i z herního projevu, ke kterému tým směřuje.“

Připomeňme, že Michael Rabušic s fotbalem začínal v Náměšti nad Oslavou, odkud se ve čtrnácti letech přesunul do FC Vysočina. Prošel jihlavskými mládežnickými výběry, dostal se do českých dorosteneckých reprezentací a v létě 2006 poprvé vstoupil do kabiny jihlavského „áčka“. Ve II. lize debutoval v září 2006. Ve druhé nejvyšší soutěži strávil dvaapůl sezóny, v nichž nastoupil do 54 utkání a vstřelil 7 branek. V lednu 2009 zamířil za prvoligovou výzvou do Brna. Následovalo veleúspěšné působení v Liberci, prosazení se do národního týmu, nepříliš vydařený přestup do italské ligy a méně úspěšný návrat do Liberce. Zkraje srpna 2016 se podařilo uzavřít náročná jednání a Rabušic se vrátil do Jihlavy, kde podepsal dvouletou smlouvu. V uplynulém ligovém ročníku 2016/17 zasáhl do 27 utkání a vstřelil 2 branky. Na podzim vinou zranění nastoupil jen čtyřikrát. V české nejvyšší soutěži dosud odehrál 180 utkání a vstřelil 36 branek.

rn n

  • Facebook
  • Twitter