Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Rekordní návštěvy v Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín

/
/
/
890 ZobrazeníCelkem infocentra a provozy Skupiny ČEZ ohlásily návštěvnický rekord. Dohromady je navštívilo 224 tisíc lidí. Na prvním místě s téměř sto tisíci turisty skončil jeden z „divů České republiky“ –  Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně. Jaderné elektrárny se umístily na druhém místě. „Skoro sedmdesát tisíc lidí, kteří do Dukovan a Temelína loni dorazili, je výborné číslo. Cestovní ruch je pro oba regiony velmi důležitý a jsem rád, že jako vyhledávané turistické cíle ho pomáháme rozvíjet. Svým zaměřením přispíváme i k technickému vzdělávání, které je důležité pro know-how celé země,“ konstatuje ředitel divize jaderná energetika a člen představenstva společnosti ČEZ Bohdan Zronek.

Infocentrem Dukovany prošlo od jeho otevření v roce 1994 už neuvěřitelných 644 391 návštěvníků. Největší skupinu návštěvníků za loňský rok tvořili tradičně studenti základních a středních škol. Do infocenter se ale také přišli podívat zástupci regionu, politici nebo populární osobnosti. Mezi zájemci o energetiku dominovali Češi, infocentra však přijala také mnoho návštěv ze zahraničí. „Největší zájem o prohlídky elektráren byl ze sousedních zemí jako Slovensko, Polsko či Rakousko. Zavítali k nám ale také hosté z Venezuely, Bolívie, Jižní Koreje či Singapuru,“ říká Dana Janovská, průvodkyně JE Dukovany.

Největší nápor zažívalo infocentrum i samotný areál elektrárny v letních měsících. V červnu do elektrárny zavítal stočlenný peloton vedený Josefem Zimovčákem, ve kterém se srdcaři zapojili do akce „Na kole dětem“ na podporu onkologicky nemocných dětských pacientů. Na začátek prázdnin zase průvodkyně připravily oblíbenou akci s názvem 24 hodin otevřených dveří. V průběhu léta se pak v Dukovanech uskutečnily příměstské tábory nebo letní kino bratří Čadíků na přilehlém parkovišti.

Také v letošním roce je připravena pro návštěvníky z blízkého i širokého okolí celá řada speciálních prohlídek. Ty nejbližší začínají už první únorovou sobotu 3. února. 

Více na www.aktivnizona.cz.

Podívat do Jaderné elektrárny Dukovany.

  • Facebook
  • Twitter