Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Pomoc za dohledu zvířat. Krajští dobrovolníci pracovali v jihlavské zoo

/
/
/
159 ZobrazeníDobrovolníci z Krajského úřadu Kraje Vysočina se opět oblékli do pracovního a vydali se směr Zoo Jihlava. Ani větrné počasí je neodradilo, třetí květnový čtvrtek si nasadili rukavice, chopili se hrábí, lopat, košů na sběr a už potřetí šli zkrášlovat prostory nejoblíbenějšího turistického cíle na Vysočině.

„Těší mě, že se připojily čtyři nové kolegyně a vzaly s sebou i děti, které se zase úspěšně zapojily do pomoci. Od roku 2019 se uskutečnilo už přes dvacet dobro-dnů. Máme základní dobrovolnickou skupinu, která se pěkně rozrůstá. Troufnu si říct, že se dobrovolničení dostalo kolegům pod kůži a je skvělé, že se naše řady neustále rozšiřují,“ pochvalovala si krajská koordinátorka dobrovolníků Irena Hambálková a dodala, že na konci června mají ještě naplánovanou návštěvu v Domově pro seniory Mitrov na Žďársku, kde už se na ně klienti těší.

Do pomoci se tentokrát zapojilo 12 dospělých a pět dětí. „Obě jsme tady dnes poprvé, pracujeme na životním prostředí, a tak jsme se od stolu vrhly do víru praktické ochrany přírody. Uklízíme výběh, hrabeme listí a sbíráme větve. To zvládneme,“ smály se Eva a Denisa.

Zajímavostí bylo, že dcera jedné z pracovnic úřadu si ani bez maminky nenechala dobro-den ujít. „Mám moc ráda zvířátka, chodím sem do zoo na kroužek, moc mě to tady baví, a tak jsem chtěla přijít i přesto, že mamka je na služební cestě a nemohla jít se mnou,“ svěřila se desetiletá Karolína.

Krajské dobrovolníky rádi opakovaně vítají i pracovníci zoo. „Díky vám a dalším desítkám jiných dobrovolníků udržujeme zahradu v přijatelném stavu. Na údržbu prostor je nás totiž málo a sami bychom vše nezvládli – aby vypadala zoo pěkně, záhonky byly vypleté a bylo pozametáno,“ prozradila Katarína Mangová, vedoucí zahradnického oddělení s tím, že dobrovolníkům svěřují čistotu areálu a když mají silné chlapi, využívají je i k těžším pracím. „Teď naposledy zakopávali agáve ve výběhu lam,“ dodala Katarína Mangová.

Krajští dobrovolníci se účastní tzv. Dobro-dnů už od roku 2019. Navštěvují pacienty Nemocnice Jihlava, klienty domovů pro seniory nebo sociálních domovů, ruku k dílu přiloží i v případě ochrany přírody. Aktuálně skupina registrovaných dobrovolníků z krajského úřadu čítá na 35 osob, mnozí se zapojují několikrát do roka.

Tato zpráva vznikla jako výstup projektu: „Rozvoj inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina, registrační číslo CZ.03.02.02/00/22_006/0000537“. Na realizaci projektu byly poskytnuty finanční prostředky z OPZ+, který je spolufinancován Evropskou unií.

  • Facebook
  • Twitter