Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Policie připravila na Vysočině akci Máš na to

/
/
/
/
image
4261 ZobrazeníDo akce se má zapojit dvanáct středních škol z Vysočiny, osm desítek středoškoláků poměří v prostorách sportovní haly SK Jihlava v Okružní ulici v Jihlavě v čtvrtek 22. března od 9.00 síly v testu fyzické zdatnosti v rámci prvního ročníku krajského kola netradiční postupové sportovní soutěže Máš na to.

„Hlavním cílem soutěže je prezentovat atraktivitu a náročnost policejní práce a netradiční formou ji přiblížit studentům
středních škol. Dalším cílem soutěže je podporovat zdravý způsob života dnešních mladých lidí, jehož nedílnou součástí by měl být sport a zdravý pohyb.
Mediální tváří soutěže se stal velice nadějný mladý sportovec, student jihlavského gymnázia a brankář hokejové Dukly Jihlava Jakub Škarek,“ přiblížila Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Soutěž je podle Dany Čírtkové určena pro tříčlenné smíšené týmy studentů ze třetích a čtvrtých ročníků středních škol z Vysočiny, je postupová a pět nejlepších družstev v celkovém pořadí dnešní soutěže postoupí do moravského kola, které se bude konat 13. dubna ve sportovní hale brněnské Komety v Brně. Do letošního historicky prvního krajského kola soutěže se zapojí sedmadvacet tříčlenných družstev ze dvanácti středních škol z Kraje Vysočina.

„Studenti v týmech budou plnit jednotlivé disciplíny, kterými se ověřuje fyzická způsobilost uchazečů k přijetí do služebního poměru příslušníků bezpečnostních sborů a v písemném testu také prokáží znalosti ze znalosti dopravních předpisů. Studenti změří své síly celkem ve čtyřech disciplínách – kliky, celomotorický test, člunkový běh 4 x 10 m a běh na 1000 metrů. Tři nejlepší týmy obdrží věcné ceny a ceny obdrží také nejlepší student a nejlepší studentka soutěže.
Středoškolákům – jednotlivcům, kteří splní testy fyzické zdatnosti, jež jsou nedílnou součástí přijímacího řízení uchazečů o služební poměr v Policii ČR, bude vydán certifikát, k jehož platnosti bude, u zájemců o služební poměr, ve stanoveném časovém horizontu, přihlíženo. V průběhu soutěže bude v hale připraven také zajímavý doprovodný program – proběhnou statické i dynamické ukázky technického vybavení, výzbroje a zázemí policistů vybraných útvarů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina – těšit se mohou účastníci například na ukázku policistů ze speciální jednotky Dukovany nebo policejních kynologů. U stánku prevence si mohou zájemci vyzkoušet speciální brýle simulující vidění po užití alkoholu nebo drog,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter