Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Pacienty v Havlíčkově Brodě ošetřuje mistr světa ve fotbale

/
/
/
420 ZobrazeníStát se mistrem světa ve fotbale je snem mnoha mužů, avšak podaří se to jen hrstce vyvolených. Obzvlášť vícekrát za sebou. Českým lékařům fotbalistům se letos v červenci podařilo v Rakousku získat zlatý hattrick na Mistrovství světa lékařů. V týmu byl i lékař brodské chirurgie Adam Nedvěd. „Fotbal jsem hrál už od mala, a tak když mne oslovil před dvěma lety kamarád s nabídkou účasti v českém týmu lékařů, neváhal jsem,“ okomentoval lékař svůj vstup do týmu mistrů světa.

Osmadvacetiletý chirurg pochází z Chuchelné a do Havlíčkova Brodu na Vysočině se přistěhoval za manželkou. V brodské nemocnici začal pracovat na chirurgickém oddělení v létě 2015. Měří dva metry a mistrem světa se stal již v loňském roce v Barceloně. „Šampionáty mají úžasnou sportovní atmosféru, navazující se přátelství s lékaři z různých koutů světa. I to je přínosné,“ říká útočník Adam Nedvěd.  Jak sám říká, jako kluk se rozhodoval mezi fotbalem a vzděláním. Naštěstí vyhrálo vzdělání, a tak šel studovat medicínu. Fotbal ale hrál i na vysoké škole, kde se seznámil se svojí ženou, která je taktéž lékařkou brodské nemocnice.

Letošní 23. Mistrovství světa lékařů ve fotbale se konalo v městečkách Leogang a Saalfelden am Steinernen Meer v Rakousku, ve spolkové zemi Salcbursko. Jeho součástí byl i kongres světové medicíny. Česká lékařská fotbalová reprezentace se šampionátu účastnila popáté, popáté se také probojovala do finále a podařilo se jí získat mistrovský titul potřetí za sebou. Jak prozradil lékař Adam Nedvěd, lékařská „jedenáctka“ se schází cca 5-6x ročně v rámci víkendových kempů či soustředění nebo hraje přátelské a benefiční zápasy. Dostat se do sestavy není jednoduché. Adept musí být lékař a pochopitelně musí být výborný fotbalista.

Má také svoji fanouškovskou základny, a to zejména na Facebooku. V roce 2018 bude Česká republika pořadatelskou zemí světového šampionátu – konat se bude v Praze.

  • Facebook
  • Twitter