Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

O prázdninách se bude v třebíčském Alternátoru promítat třikrát denně

/
/
/
340 ZobrazeníPro návštěvníky bude jistě atraktivní fakt, že se oproti běžným všedním dnům, kdy na unikátní projekční kouli probíhají komentované projekce jednou denně, nyní tento počet zvýší na trojnásobek. Po všechny tři dny se budou konat v 9.30, 11.30 a 14.30, přičemž návštěvníci si po dohodě budou moci zvolit buď všeobecnou projekci, kdy pracovníci Alternátoru představí datasety týkající se jak jevů na Zemi, tak ve vesmíru, případně mohou zhlédnout speciální projekci Počasí, nebo Vesmírné sedmičky.

V Alternátoru lze nyní v rámci běžného vstupného navštívit i výstavu Veterány z Boroviny, která fotografiemi a třemi opravdovými historickými vozy Škoda Felicia, Tatra 603 a Tatra 613 mapuje automobilovou historii borovinské obuvnické továrny, prezentaci deseti středních škol Kraje Vysočina a také netradiční expozici 60 let ZOO Jihlava připravenou Horáckým divadlem Jihlava k výročí založení jihlavské zoologické zahrady.

Unikátní projekční koule, kterou lze vidět v Alternátoru, je velice neobvyklé zobrazovací zařízení, jichž v Evropě najdeme pouze osm. Vyvinul ji americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA), který na ni ve spolupráci se svým partnerským Národním úřadem pro letectví a kosmonautiku (NASA) dodává speciální datasety. Na kouli tak lze například vidět oblačnost či zemětřesení kdekoli na zeměkouli v aktuálním čase, nechybějí ale ani detailní snímky planet a dalších těles sluneční soustavy.

  • Facebook
  • Twitter