Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Na Štědrý den budou mít pacienti jihlavské nemocnice k večeři rybu

/
/
/
467 ZobrazeníVánoční nálada panovala především na dětském oddělení už v průběhu prosince. Malé pacienty navštívil Mikuláš, mladí fotbalisté FC Vysočina, hokejisté HC Dukla, nebo piráti z Robinsona. I na Štědrý den bude na oddělení sváteční nálada: „Děti dostanou stejně jako každý rok od nás dárek. Našim malým pacientům se nadělovalo už celý prosinec právě díky návštěvám,“ říká vrchní sestra Simona Hájková. Návštěvy si našly čas i na pacienty na geriatrii. Zazpívat koledy přišli studenti Gymnázia Otokara Březiny a SOŠ v Telči. Kromě toho rozdali studenti pacientům i ručně dělané dárečky. 

Počet pacientů, kteří v nemocnici zůstávají, je zhruba poloviční oproti běžnému provozu. O svátcích neprobíhají plánované operace. Kolik přesně zůstane na lůžku lidí, nelze přesně odhadnout. Jasné ale už je, co dostanou k jídlu. Na oběd se bude podávat krupičná kaše a na večeři kapr nebo filé. I o svátcích tak jdou v nemocnici do práce kromě zdravotníků i kuchaři, v pohotovosti jsou například i ti, kteří odklízejí sníh. 

  • Facebook
  • Twitter