Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Hudební narozeninová party skupiny Mercury

/
/
/
581 ZobrazeníKamarádi Olin Macháček a  Mirek Uty Uttendorfský hráli spolu od  roku  1971 v souboru Dandies. Oba dva se v roce 1972 domluvili společně s Frantou Karlem domluvili na vzniku nové kapely Mercury, která s určitými vynucenými přestávkami existuje dodnes, i když vystupuje už jen příležitostně na vzpomínkových  akcích. Od počátku své existence se soubor zaměřil na rockovou muziku od Deep Purple, Uriah Heep, Black Sabbath, Matadors, Jehtro Tull, Free, Edgar Winter a zejména pak na  tvorbu vlastní z pera Mirka Uttyho. Muzikantům bylo  v té  době od patnácti  let (Jiří Uttendorfský) do devátenácti let.
Sestava do roku 1974
: Jiří Uttendorfský – solový zpěv, flétna, Vladimír Uttendorfský – kytara, zpěv, Olin Macháček – klávesy, Petr Morkus – bicí, Jan Strašil – baskytara, Petr Karel – baskytara a František Karel – zpěv a flétna.
„V letech 1974 až 1976 byla vynucená přestávka, když odešli na vojnu nejprve Franta Karel a poté Olin Macháček. Mirek Uttendorfský a Jiří Uttendorfský přerušili hraní Mercury a založili soubor Music Q společně s Jardou Vaňkem – klávesy,  Slávkem  Klofáčem – baskytara a Janem  Macounem – bicí. Později zde hráli velikáni okresní hudby jako Jiří Melena – bicí  a  Karel Klofáč – saxofon. Music Q se rozpadlo. Jedna polovina muzikantů založila skupinu Experiment, druhá polovina muzikantů vytvořila skupinu Harmonie ve složení: Jiří Uttendorfský – zpěv, Vladimír Uttendorfský – kytara a zpěv,  Olin Macháček – klávesy a zpěv, František Karel – zpěv a flétna, Jaroslav Vaněk – baskytara, Jan Macoun – bicí , kterého později vystřídal Mirek Blažek. V roce 1978 po  zákazu Harmonie vzniká staronová skupina Mercury,“ popsal historii kapel  Mirek Uttendorfský.

Obsazení Mercury  v letech 1978 – 1987
Novák Luděk                          saxofon, housle, zpěv
Kejklíčková Alena                   solový zpěv do 1979
Uttendorfský Jiří                      solový zpěv, flétna, občasný beglajt
Karel František                        kytara, zpěv, flétna do 1979 (tragicky zemřel 26. září 1979)
Uttendorfský Vladimír  kytara, zpěv do 1979
Mrkvička Jaroslav                   kytara, zpěv do 1982
Vávra Vladimír            kytara od 1979 do 1984
Malina Pavel                            kytara, zpěv od 1984 do 1986
Novotný Jaroslav                     kytara od 1986
Novák Ladislav                       klávesy od 1982 do 1984
Mikula Josef                            klávesy, trubka, zpěv od 1984 do 1986
Moc Milan                              kláveny, harca, zpěv  od 1986
Sušil Roman                            baskytara do 1979
Voplakal Josef             baskytara od 1979 do 1986
Škarvan Petr                           baskytara od 1986
Blažek Mirek                           bicí                             
Pavlík Jan                                zvuk do 1982
Axman Tonda                          zvuk od 1982
Venc Milan                              doprava, zvuk

Snad nebylo na někoho zapomenuto, z jmenovaných už nežijí: František Karel, Jaroslav Mrkvička, Josef Joe Voplakal, Mirek Hydrant Blažek a Milan Venc, Jan Macoun a Karel Klofáč. V roce 1987 Mercury po vzájemné dohodě muzikantů končí a následuje Variace.

  • Facebook
  • Twitter