Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Hráčská výměna mezi FC Vysočina Jihlava a pražskými Bohemians

/
/
/
407 Zobrazení„V průběhu zimní přestávky došlo k řadě odchodů na postech středních obránců, a jelikož Marek Opluštil zatím není připravený nastupovat, rozhodli jsme se reagovat. S ohledem na obsazení jednotlivých postů a možné alternace jsme se proto přistoupili na hráčskou výměnu s Bohemians. Věříme, že Petr Buchta pro nás bude posilou a stejně tak přejeme Honzovi Záviškovi, aby v Ďolíčku nalezl výrazné herní uplatnění. Podle toho, jak se bude vyvíjet zdravotní stav Marka Opluštila, může dojít na pozici středních obránců k dalším pohybům,“ okomentoval aktuální změnu v jihlavském prvoligovém kádru ředitel klubu Jan Staněk.

„V létě loňského roku jsem byl na operaci s ramenem, nechytil jsem přípravu a pak už jsem se do základní sestavy Bohemky nedostal, protože kluci hráli dobře. Logicky jsem toužil po větší šanci nastupovat v lize, což se spojilo s tím, že jsem byl v kontaktu asistentem trenéra Michalem Šmardou, pod nímž jsem působil v Brně. Oboustranný zájem se postupně rozvinul, kluby se dohodly a já dnes mohl poprvé trénovat v Jihlavě. Doufám, že šanci na Vysočině chytím za pačesy a něco tady odehraju,“ jenž v minulosti nastupoval v jednom týmu se Zoubelem a Kerestešem.

Petr Buchta (nar. 15. 7. 1992) s fotbalem začínal v Bosonohách, odkud už v deseti letech vedla cesta do Zbrojovky Brno. První ligu premiérově okusil v červenci 2012 a postupně se stal stálicí brněnské sestavy. Pravidelně nastupoval zejména v ročnících 2013/14 a 2015/16, po němž zatoužil po přestupu do zahraničí a v Brně neprodloužil smlouvu. Lákavé působení v cizině však stoperovi nevyšlo a tak zkraje listopadu 2016 zakotvil ve Vršovicích. Dres Bohemians poprvé oblékl až v březnu loňského roku a během jara si v 11 zápasech připsal 893 minut. Na podzim však ze sestavy Klokanů vypadl a krom dvou startů v lize a dvou utkání MOL Cupu jej strávil na lavičce. Přejeme mu, aby na jaře v dresu FC Vysočina rozšířil svoji bilanci v nejvyšší soutěži, která čítá 90 startů a tři branky. Ve II. lize za Brno nastoupil šestnáctkrát.

Jan Záviška (nar. 21. 8. 1995) je odchovancem Hlinska a Chrudimi, odkud v patnácti letech přestoupil do pražské Sparty. Prošel letenskými dorosty a juniorkou, v ročníku 2014/15 hostoval v druholigových Pardubicích a v létě 2016 přestoupil do FCV. V nejvyšší soutěži debutoval právě proti Klokanům v září 2016. Dosud nastoupil do 12 utkání první ligy a vstřelil dvě branky v listopadovém utkání proti Liberci.

  • Facebook
  • Twitter