Generál Andor Šándor v Humpolci – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Generál Andor Šándor v Humpolci

/
/
/
1266 ZobrazeníGenerál Andor Šándor vystoupil ve čtvrtek 14. listopadu ve Výstavním sále Muzea na Dolním náměstí v Humpolci, kam zavítal na pozvání Městského a informačního střediska v Humpolci.

Beseda na téma Jak bezpečný je svět, ve kterém žijeme se uskutečnila v rámci projektu 30 let svobody v Humpolci.

Během asi hodiny rozebral různá, aktuální, bezpečnostní témata, o kterých se hovoří a ke kterým se pravidelně vyjadřuje i on sám v různých médiích. Kromě jiného, se dotkl, situace na Blízkém Východě, pohovořil o migrační krizi, o Evropské unii a případných důsledcích našeho odchodu z ní, řekl, že nechce být další spolkovou zemí Německa, ani spadat pod Kreml. Dále připomněl konec studené války a rovněž změny, ke kterým došlo v Rusku a které pro nás už není vojenskou hrozbou. Vzhledem k tomu, že považuje NATO za svého úhlavního nepřítele, pak je pro nás bezpečnostní hrozbou, kterou realizuje zpravodajskými operacemi, kyber útoky a dalšími operacemi. Hovořil také o občanské válce v Jugoslávii, uznání Kosova. Zmínil se rovněž o Číně, která se dostala na špičku světových velmocí.

Po více, jak hodinové přednášce, měli prostor pro dotazy přítomní a tak se dostalo ještě na další témata, která generál Šándor už nestihl, ve své úvodní přednášce připomenout, zejména téma na obnovení vojenské služby.

Nakonec si mohli zájemci zakoupit jeho knížky Jak přežít nejen teroristický útok a Planeta země, kruté místo k žití, které jim na místě také podepsal.

Na besedu přišlo kolem 120 návštěvníků, kteří Výstavní sál Muzea zaplnili a aktivně a se zájmem se zapojili do diskuze.

  • Facebook
  • Twitter