Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Fotbalisté FC Vysočina v pátek nastoupí do Zápasu podzimu proti Pardubicím

/
/
/
757 ZobrazeníV pátek 25. října přijede do Jihlavy lídr druhé ligy a největší překvapení podzimu – FK Pardubice. Od 18.00 se na stadionu v Jiráskově ulici utká v zápase podzimu. Fotbalisté FC Vysočina budou chtít minimalizovat bodovou ztrátu na čelo tabulky.

Hovořit o Pardubicích jako o překvapení podzimu není zcela přesné a spravedlivé. Východočeši trpělivě budují silný tým plný vlastních odchovanců, prezentují se výborným kombinačním fotbalem a dlouhodobě se pohybují v lepší polovině druholigové tabulky. V ročníku 2017/18 skončili třetí a v uplynulé sezóně sedmí, když jim špička tabulky utekla v závěrečných kolech. Na přední pozice se s Pardubicemi nepochybně počítalo i v aktuálním ročníku druhé ligy. Už méně se však čekalo, že se od pátého kola usadí na první příčce a po dvanácti odehraných dějstvích budou mít na kontě pouze jednu prohru a zisk 29 bodů.

Zatím jedinou porážku celek kouče Jaroslava Novotného utrpěl v nedávném východočeském derby proti Hradci Králové. Další pardubické ztráty ještě představovaly remízy v Brně a v Prostějově. Jinak samé výhry včetně šestizápasové tříbodové šňůry mezi 5. a 10. kolem. Pardubice vyhrály i tam, kde Vysočina klopýtla – v Ústí nad Labem a ve Varnsdorfu.

Kde trenér Radim Kučera vidí silné stránky nadcházející soupeře? „Pardubice to mají postavené na výborné týmové hře, pracovitosti a poctivosti v každém zápase. Ve velkém počtu hráčů se zapojují do defenzívy, dokáží čekat na svoji příležitost, jsou trpěliví a šance dokáží proměnit.“

Na které osobnosti z kádru Pardubic byste upozornil? „Klíčovou osu tvoří ostřílený defenzivní záložník Jeřábek, talentovaný křídelník Kohút a zkušený hrotový útočník Černý. Důležitým hráčem nejen pro zahrávání standardek je Čelůstka. Výborně pro tým pracují i další záložníci Solil, Hlavatý a Zifčák,“ upozornil lodivod FC Vysočina.

Na Vyšehrad jste jeli s kompletním kádrem, ale už v 80. minutě duelu jste věděli, že v pátek budete postrádat vyloučeného Javůrka? Kdo místo něj nastoupí? Registrujete další absence? „Na pozici Javůrka se nabízí Novotný nebo Pavlík. Více nás však trápí zdravotní stav stoperů Tlustého a Tijaniho, jejichž start je ohrožen. Vidím to 50 na 50,“ doplnil Kučera.

  • Facebook
  • Twitter