Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Fotbalisté FC Vysočina míří na závěr podzimu na Slovácko

/
/
/
350 ZobrazeníSlovácko zažívá nejhorší podzim od ročníku 2006/07, který skončil sestupem tohoto klubu. Po polovině soutěže je s devíti body na poslední příčce tabulky. Tým kouče Michala Korduly na výhru čeká od třetího kola, kdy na svém stadiónu porazil Ostravu výrazně 5:2. Krom tohoto duelu Slovácko vstřelilo jen šest branek a dosáhlo šesti remíz. Netřeba tedy zdůrazňovat, jak důležitý zápas v sobotu na stadiónu Miroslava Valenty proběhne. A to rozhodně pro oba celky.

Vysočina v tomto ligovém ročníku stále čeká na první bodový import, navíc na půdě Slovácka dosud nikdy v historii nezvítězila. Z osmi duelů jsou jejím maximem dvě remízy, z nichž ta poslední se zrodila na konci září 2016 (1:1). Kde vidí klíč k úspěchu proti Slovácku jihlavský kouč Ivan Kopecký? Může být určitým vodítkem srpnový vzájemný zápas v Jihlavě? „Uspět nemůžeme bez správného nastavení sebevědomí a motivace hráčů. Na hřišti musí dokázat, že jsou odhodlaní získat tři body, odčinit prohru s Brnem a alespoň částečně zlepšit naši podzimní bilanci. S Libercem nebo na Spartě dokázali, že jsou schopní odehrát kvalitní zápasy. Co se týče hry našeho nadcházejícího protivníka, tak lze konstatovat, že Slovácko má zažitý fotbal s výrazným držením míče. Jsou kombinačně silní a na hřišti dokáží herně dominovat.“

O které fotbalisty se náš nadcházející soupeř opírá? „Výborný je gólman Heča, dirigentem hry je zkušený Šumulikoski, kreativitu hře dodává středopolař Havlík, na křídle je nebezpečný Navrátil a góly je schopen střílen útočník Zajíc. Zejména v domácím prostředí je Slovácko velice silné,“ upozornil Kopecký.

V Uherském Hradišti určitě nebudete chtít zopakovat poslední výkon proti Brnu. Můžete po hlubší analýze tohoto utkání a s odstupem několika dnů odhalit, kde byly hlavní příčiny porážky a nepřesvědčivé hry? „Nechci se pouštět do detailů. Zápas proti Brnu byl oboustranně nezáživný a rozhodly jej naše dvě hrubé chyby. Není možné, aby Škoda dostal při zakončení tolik prostoru. Přitom před první brankou si soupeř žádnou šanci nevytvořil,“ doplnil lodivod FC Vysočina.

Na co jste se v tomto týdnu zaměřili? Nakolik tréninkový proces zkomplikoval nástup zimy? „Především jsme tým museli vzpamatovat z porážky z duelu proti Brnu. Věřili jsme, že proti Zbrojovce dokážeme zvítězit, ovšem realita byla jiná. Vlastní tréninkový proces nebyl zimou a sněhem příliš narušen. Technický úsek nám vyšel vstříc a v rámci možnosti připravil co nejlepší tréninkové plochy,“ řekl závěrem Kopecký.

  • Facebook
  • Twitter