Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Firma Vlastimil Zelený ‒ START předala rekonstruovanou budovu přednímu dodavateli autoprůmyslu

/
/
/
432 Zobrazení

Tým firmy Vlastimil Zelený ‒ START z Vysočiny předal v Praze firmě Valeo rekonstruovanou budovu pro vývojové prostředí THS (thermal systems). Celá rekonstrukce trvala sedmnáct měsíců, v nové hale bude laboratorní zázemí pro třicet vývojových inženýrů.

Rekonstrukce zahrnovala bourací práce, opravy stávající střešní krytiny a nosných konstrukcí, provedení nových základů pro ocelové konstrukce technologií, vytvoření nových prostor uvnitř objektu a celou řadu dalších stavebních prací. Technologická část zakázky mimo jiného obsahovala dodání kompletní elektroinstalace a vzduchotechniky, rozvod vody a kanalizaci, klimatizaci budovy a technologické chlazení.
„Nejzajímavější zkušeností pro naši firmu byla vestavba akustické komory a montáž dvaapadesátitunové ocelové konstrukce ve stávající hale,“ říká vedoucí stavby Stanislav Schütz.
THS představuje systém pro řízení tepelné energie, což v případě automobilů se spalovacími motory významně vede k nižší spotřebě paliva, ke snížení emisí CO₂ a jiných nečistot, u hybridních a elektrických aut prodlužuje životnost baterie.
Valeo je celosvětovým dodavatelem automobilek. Jako technologická společnost navrhuje inovativní řešení pro chytrou mobilitu se zvláštním důrazem na autonomní řízení a snižování emisí CO₂.

  • Facebook
  • Twitter