Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Dálnice D1 u Jeníkova stojí

/
/
/
344 ZobrazeníPrůjezd osobních aut už zástupci IZS Kraje Vysočina vyřešili. Na 100. kilometru pro ně byla za tímto účelem odstranili svodidla a upravili sjzed a policie převádí dopravu do protisměru. Situaci nicméně komplikuje závažnost dopravních nehod na 99. km, kde do sebe ve směru na Prahu narazilo deset nákladních a tři osobní automobily, další hromadná nehoda v těsné blízkosti čítá čtrnáct nákladních vozidel a šest osobních aut. Vozidla jsou zaklíněna a jejich odstranění předpokládá nasazení těžké speciální techniky, která už je na místě. 

Na telefonním čísle 950 270 176 je aktivní linka pro veřejnost, kde je možné získat informace o této mimořádné a závažné události.

„Zatímco tranzit Policie ČR drží na dálnici a neuvažuje o tom, že by tomu bylo v následujících několika hodinách jinak, objízdná trasa pro osobní automobily je stanovena a je už nyní využívána  ve směru na Prahu přes Pávov – Jihlavu – Pelhřimov – Humpolec a dále směr Praha,“ informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Na 112. km tedy osobní automobily sjíždí z D1 a vrací se na ni na 90. km EXIT Humpolec.

Na čele hromadné nehody je přistavena humanitární pomoc Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, k dispozici jsou deky a čaj
Krajská správa a údržba silnic Vysočina intenzivně udržuje silnici II/602, kudy je pro osobní vozidla vedena objízdná trasa. Na místě také zasahovala Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina, převezeno k následnému ošetření v nemocnicích v Jihlavě a Pelhřimově bylo deset lidí převážně  s lehčími zraněními.

Foto: HZS Kraje Vysočina

  • Facebook
  • Twitter