Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

Cena Dobroch 2017 na Jihlavsku má dva vítěze

/
/
/
399 Zobrazení„Paní Humlerová si sama aktivně a zcela nezištně uhradila drahý kurz canisterapie pro sebe a svého psího miláčka. Spolu docházejí na Paliativní stanici, na oddělení Geriatrické a následné péče, na ARO, a je-li potřeba i na neurologické oddělení. Díky jejich přístupu k pacientům se vedení nemocnice rozhodlo canisterapii uvést do domovního řádu nemocnice,“ vysvětluje nominaci paní Pecková z Nemocnice Jihlava. 

Druhé místo patří Michalu Sopkovi, který jako dobrovolník pracuje v Odlehčovací službě Adapta, kterou zřizuje Oblastní charita Jihlava. Celý rok pro uživatele připravuje odpolední programy v rámci Dramaterapie a kreativní dílny. 

Třetím oceněným je Michaela Žižková, která každý týden dochází na Pracovní terapii geriatrického oddělení, kde pomáhá našim seniorům při jejich volnočasových aktivitách, jako jsou výtvarné dílny nebo kurzy vaření. 

Ceny každoročně udílí Dobrovolnické centrum Oblastní charity Jihlava, které mimo jiné připravuje nadcházející Tříkrálovou sbírku. Celoročně také eviduje a hledá dobrovolníky například na doučování, vycházky se seniory, pro nízkoprahové kluby aj. Aktuální nabídku, kde mohou dobrovolníci pomoci. 

Porota vybírala z deseti nominací, které posílají jednotlivé organizace. Nejen těmto třem patří naše veliké díky. Stejně tak děkujeme partnerům, kteří dlouhodobě podporují dobrovolníky. Je to Horácké divadlo Jihlava, které nám nejen zapůjčilo prostory pro udílení cen, ale také pozvalo dobrovolníky na své představení, dále děkujeme Službám města Jihlavy, s. r. o. – Vodní ráj věnoval hodnotné ceny, stejně jako BISTROT de PAPA. 

  • Facebook
  • Twitter