Andor Šándor na debatě v Ledči nad Sázavou – Vysočina-news.cz
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
Podpořte nás prosím.

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

img

Andor Šándor na debatě v Ledči nad Sázavou

/
/
/
958 ZobrazeníSetkání a autogramiáda s bezpečnostním expertem Andorem Šándorem nazvaná Jak bezpečný je svět, ve kterém žijeme? se uskuteční v úterý 5. června v 18.00 v sále Gymnázia v Ledči nad Sázavou. 

Generál Andor Šándor, bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní poradce, odborník se schopností analyzovat mezinárodně bezpečnostní problematiku. Předává své znalosti a zkušenosti rovněž jako lektor mladší generaci a dalším zájemcům na přednáškách,
nebo besedách. Přednášel mimo jiné na Oxford University, University of New York in Prague, Prague Security Study Institute, VŠE v Praze či na Univerzitě Karlově. Účastnil se také konferencí o krizovém řízení (T-Soft, Tovek a další).
Působil v nejvyšším velení Československé armády, poté byl v letech 2001-2002 šéfem české vojenské špionáže, pracoval také jako náčelník odboru vojenské diplomacie a zahraničních vztahů Vojenské zpravodajské služby ČR a jako vojenský přidělenec na českém velvyslanectví v Londýně.
Znalosti a kontakty poté využil v soukromé praxi, jako bezpečnostní poradce.

Andor Šándor je brigádní generál v záloze, který studoval bezpečnostní politiku jak v Československu, na Vojenském gymnáziu Jana Žižky z Trocnova, v Moravské Třebové, tak na Vysoké vojenské škole pozemního vojska Ludvíka Svobody, ve Vyškově, později studoval také v USA, v Kalifornii a dále pak v Itálii, ve Škole obranných studií NATO, v Římě.
Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management.
Působí dnes, když ho vidíte, jako politik, kterého byste možná rádi volili. Jako muž, co umí odpovídat na otázky.
Byl v životě velitelem pěší roty, učitelem angličtiny, vojenským diplomatem, podšéfem a šéfem vojenské rozvědky.
Neztratil se ani ve filmovém průmyslu – v roli poradce se účastnil natáčení seriálu Kriminálka Staré Město II.
Knižně vyšly jeho paměti Čeká nás pohroma?, které nesou podtitul – životní příběh generála tajné služby. Paměti nejsou jen běžnými memoáry, s popisem vlastního života, od dětství až do moudrosti let. Andor Šándor své vzpomínky zpestřuje ostrými úvahami, historickými obrazy, někdy až ironickými komentáři a výhledy do možná dost nebezpečné budoucnosti.
Tuto knihu, společně s knihou Jak přežít nejen teroristický útok, si budou moci zájemci koupit po besedě, v sále ledečského gymnázia, kde proběhne také autogramiáda.

  • Facebook
  • Twitter