Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img
/
/
/
963 ZobrazeníU dvou havárií asistovali v sobotu 1. prosince policisté na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku, první nehoda si vyžádala těžké zranění, u druhé boural u Světlé nad Sázavou opilý řidič.

V sobotu se po sedmé hodině ráno stala na silnici první třídy číslo 34 dopravní nehoda, při které se těžce zranila pětačtyřicetiletá žena. „Řidička osobního auta Ford jela ve směru od Kamenice nad Lipou směrem na Pelhřimov. V místech na obchvatu Myslotína po průjezdu pravotočivé zatáčky se střetla s osobním autem Chrysler.
Při nehodě se těžce zranila pětačtyřicetiletá řidička vozu Ford, kterou zdravotnická záchranná služba transportovala do nemocnice. Policisté na místě provedli dechovou zkoušku u řidiče vozu Chrysler, která byla negativní,“ popsala první havárii policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Příčinu a okolnosti dopravní nehody dále policisté prošetřují.

V sobotu krátce před pátou hodinou večerní havaroval na Světelsku řidič pod vlivem alkoholu. „Devětadvacetiletý řidič vozu Renault jel po silnici druhé třídy ve směru od Světlé nad Sázavou na Závidkovice. Po projetí levotočivé zatáčky vyjel s vozem vpravo mimo vozovku, kde ujel ještě několik metrů silničním příkopem. Policisté u řidiče na místě dechovou zkouškou zjistili 2,08 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem 1,84 promile. Na vozidle, které muž k jízdě užil, nejsou zimní pneumatiky a nemá platnou technickou kontrolu, která skončila v červenci loňského roku. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz, který byl také neplatný. Jeho platnost skončila v prosinci loňského roku. Policisté zahájili úkony trestního řízení, neboť devětadvacetiletý muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel,“ doplnila výčet provinění devětadvacetiletého řidiče Stanislava Miláčková.

  • Facebook
  • Twitter