Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :

/
/
778 Zobrazení

Dvanáctý ročník mezinárodního šachového festivalu Open Vysočina 2018 se koná v nově zrekonstruovaném hotelu Atom v Třebíči od soboty 22. do soboty 29. září. Festival je součástí seriálu Czech Tour 2018 / 2019 a hraje se jako otevřený přebor Kraje Vysočina.

„Na startu hlavního turnaje se sešlo 37 hráčů z České republiky, Číny, Anglie, Indie, Izraele, Polska, Skotska, Slovenska a Švédska. Nejvýše nasazeným hráčem je mezinárodní mistr Přibyl. Na startovní listině jsou také dvě mezinárodní mistryně – Chu z Číny a Gokhale z Indie.
Po dvou kolech jsou v čele bez ztráty bodu hráči kraje Vysočina Večeřa, Mezlík, Vincze, Bradáč a Tesař spolu s Indkou Gokhale. V prvním kole došlo k velkému překvapení, když Eva Kořínková ze Žďáru nad Sázavou porazila prvního nasazeného mezinárodního mistra Přibyla.
V neděli se v rámci festivalu uskutečnil turnaj v rapid šachu. Účastnilo se ho 26 hráčů z 5 zemí. V turnaji zvítězila sedmnáctiletá Číňanka Chu před čtrnáctiletým Polákem Skurniakem Gokhale s Indie. Z českých hráčů byl nejúspěšnější místní Roman Bradáč, který obsadil čtvrté místo,“ popsal první dny turnaje Jan Mazuch, ředitel Czech Open & Czech Tour.